Tel : 0 216 466 52 59 - Mail : bilgi@tuncermetal.com
Dudullu Org. San. Böl. DES San. Sit. 112. Sokak No: 4 Dudullu / Ümraniye / İstanbul
 • < Önceki Sayfaya Dön

  301 Kalite paslanmaz yay çeliği- Paslanmaz yaylık çelik sac

  301 kalite paslanmaz yay çeliği 300 serisi çeliklerdir. Paslanmaya karşı dirençlidir.  301 paslanmaz yay çeliği sert ve esnek yapısı sayesinde iyi derecede form ve şekil almaya müsaittir. paslanmaz yaylık çelik sacların kırılma ve çatlama riski diğer sulu veya susuz yay çeliklerine göre sertliğe bağlı olarak daha azdır. Paslanmaz yay çeliği malzemeler ithal malzemelerdir. 

  301 kalite paslanmaz yay çeliklere tekrar ısıl işlem yapmanıza gerek kalmayacaktır. Kendinden sert ve esnek paslanmaz yay çelikleri için bizimle irtibata geçebilir bilgi ve teklif alabilirsiniz.

  1.4310 kalite paslanmaz olarakta bilinirler. paslanmaz yay çeliği crom nikel saclardır... 

  301 Paslanmaz yay çelikleri genel olarak 3 farklı kategori de sertlik olarak sınıflanırlar

  - Paslanmaz yay çeliği /  301 paslanmaz sert
  - Paslanmaz yay çeliği / 301 paslanmaz orta sertlik
  - Paslanmaz yay çeliği / 301 paslanmaz yumuşak 

  Yay çeliği paslanmaz 301 kalite malzemeler lazer kesim içinde uygundur,  firmamızda bulunan 4 kw fiber lazer ile talep edilen ölçü ve ebatlarda teknik resme uygun olarak imalar yapabilmekteyiz.

    

   

  Paslanmaz yay çeliği 301 kalitedir.  301 kalite dışında paslanmaz yay çeliği olmaz,  304 paslanmaz yay çeliği diye bir standart yoktur mesela...

  1.4310 kalite malzeme yay çeliği paslanmaz çeliktir. Paslanmaz yay çeliği lazer ile kesime uygundur

  Yaylık paslanmaz çelik 301 kalite malzeme sert, esnek, aşınmaya karşı mukavemetlidir. Rulo dilme ve lazer kesim yapılabilmektedir. 

   

  301 Kalite Paslanmaz Yay Çeliğinin Sağlamlığı ve Dayanıklılığı

  Paslanmaz çelik, dayanıklılık, korozyon direnci ve dayanıklılık gibi benzersiz özellikleri nedeniyle çeşitli endüstrilerde kullanılan çok yönlü bir malzemedir. 301 Kalite Paslanmaz Yay Çeliği, yüksek mukavemeti ve dayanıklılığı ile bilinen, popüler bir paslanmaz çelik kalitesidir. Bu analitik yazıda 301 Kalite Paslanmaz Yay Çeliğinin kimyasal bileşimi ve özellikleri, mukavemeti ve dayanıklılığını etkileyen faktörler, uygulamaları ve gelecekteki gelişmeler ele alınacaktır.

  301 Kalite Paslanmaz Yay Çeliğinin kimyasal bileşimi ve özellikleri ağırlıklı olarak demir, krom ve nikelden, az miktarda da karbon ve mangandan oluşur. Çeliğin kimyasal bileşimi, mukavemet, sertlik ve tokluk gibi mekanik özelliklerinde önemli bir rol oynar. Çeliğin yüksek mukavemeti ve sertliği, onu yüksek gerilim ve basınca dayanabilecek bir malzeme gerektiren uygulamalar için ideal kılar. Ek olarak çeliğin yüksek nikel içeriği, ona mükemmel korozyon direnci sağlayarak zorlu ortamlarda kullanıma uygun olmasını sağlar.