Tel : 0 216 466 52 59 - Mail : bilgi@tuncermetal.com
Dudullu Org. San. Böl. DES San. Sit. 112. Sokak No: 4 Dudullu / Ümraniye / İstanbul
 • < Önceki Sayfaya Dön

  C75 Sulu yay çeliği - Sulu Beyaz Yaylık Çelik

  Sulu beyaz yay çelikleri c75 kalitedir. C75 sulu yay çeliği çelikler sert ürünlerdir. Sulu beyaz yay çeliği denilmesinin sebebi polisaj yapılarak parlatılmasıdır. Sulu polisajlı yay çeliği olarakta bilinir. 0,75 karbon oranına sahiptirler. Sulu beyaz yay çeliği c75 malzeme lazer kesim için uygundur.  Sulu yay çeliği rulo dilme, sulu yay çeliği plaka ve özel en boy ebatlama yapılabilir.

  Aisi 1075, c75, c70, c67 sulu gibi farklı isimlendirmeler – söylemler çokça duyulmaktadır.   Sulu beyaz yay çeliği en ince 0,10 mm ve en kalın ise; 5,00 mm çelik olarak mevcuttur stoklarımızda.

  Sulu polisajlı beyaz yay çeliği c75, sulu yay çeliği karbon çeliğidir. Sulu çelikler 43-49 hrc sertlik mukavemetlerine sahip olabilmektedir. Kesim sonrası ck75 sulu yay çeliklerinde sertlik kaybı oluşmaz…

  Dilerseniz bu malzemeden 1 adet veya milyon adet üretim yapabiliriz. Firmamız size en iyi hizmeti sunmak için elinden gelenin en iyisini yapacaktır.

  Sulu çelik saclar giyotin makas ilede kesilebilir, ancak makaslarda hızlıca körelme yapacağından dolayı lazer kesim yapmak daha hassas ve daha az maliyetli olacaktır.

  Sulu yay çeliği kullanım alanları;

  Endüstriyel bıçaklar, hobi bıçakları, traktör parçaları, tarım aletleri, makaslar, çelik şimler – laynerlar shim pullar, yaylar, klipsler, contalar, mukavemet istenen aşınmaya karşı dayanım istenen parçalar en sık üretim yapılanlardandır…

    

   

  C75  / ck 75 sulu yay çelikleri ithal ürünlerdir, en az 42 hrc sertlik değerini karşılamalıdır. daha düşük sertliklerde mevcut olmakla beraber  esnek özelliğinden feragat edilmiştir. Yay çeliği malzemeleri lazer ile kesmek mümkündür, herhang bir deforme olmayacaktır... 

   

  Ck75 sulu beyaz yaylık çelik

  CK75 sulu beyaz yay çeliği, benzersiz özellikleri ve uygulamaları nedeniyle popülerlik kazanan özel bir çelik türüdür. 

  C75 sulu beyaz yay çeliği, 20. yüzyılın başlarında Avrupa'da ortaya çıktı ve su verme ve temperlemeyi içeren özel bir işlemle üretildi. Bu işlem çeliğe yüksek mukavemet, dayanıklılık, yorulma ve aşınmaya karşı direnç gibi benzersiz özellikler kazandırır. Sonuç olarak CK75 yay çeliği, otomotiv endüstrisindeki süspansiyon ve direksiyon bileşenlerinin yapımı gibi çeşitli uygulamalar için idealdir. sulu yaylık çelik bıçak, testere, yay gibi çeşitli el aletlerinin yapımında da çelikten yararlanılıyor. Eşsiz özellikleri nedeniyle CK75 sulu çeliği tarım ekipmanları, inşaat makineleri ve endüstriyel makinelerin imalatında popüler bir seçim haline gelmiştir.